اخبارجهان

ویروس کرونا کویید 19 Coronavirus COVID-19

کمتر کسی از ما امروز درگیر این بلا وویروس کویید 19 COVID-19 نیست. گرچه این موضوع بر صنف و فعالیت فروشگاه اینترنتی کامی کالا ربطی ندارد ولی می خواهیم امروز که ساعت 18:55 دقیقه است این مقاله را بنوسیم تا که شاید طی چندین سال آینده آن را بخوانیم. شاید برایمان جالب باشد که امسال در چه شرایطی بودیم. همه ما می دانیم که بالاخره این ویروس شرش کم می شود و ان شالله شرایط مثل سابق می شود.

اگر در گوگل کلمه کرونا کویید 19 Cronavirous Covid-19 را جستوجو کنید شاهد اخطار پاندامیکی خواهی شد. این اخطار از سوی بهداشت جهانی ثبت شده است که وضعیت فوق العاده را نمایش می دهد. متاسفانه کشور ما هم درگیر این ویروس است. تا به این لحظه آمار وضعیت کشورهای درگیر به شکل زیر است:

تعریف کوتاهی از ویروس کویید 19 COVID-19

همانطور که از اسمش پیداست این ویروس از خانواده کرونا می باشد. از خانواده ی این کویید 19 می توان به سارس اشاره کرد . البته همه ما می دانیم که باید از خانواده سرماخوردگی باشد. اما به گفته محققان چینی از ویروس از خفاش به انسان انتقال داده شده است. در اواخر سال 2019 میلادی بود که در شهر ووهان چین ویروس COVID-19 خود را نشان داد. محل انتشار این ویروس مثل ویروس سارس بازار غذاهای دریایی شهر ووهان چین گزارش شده است.

اگرچه الان کشور چین، آمریکا را مقصر می داند و ادعا دارد که این ویروس یک جنگ بیولوژیک از سوی کشور آمریکا شکل گرفته شوده است. به گزارش خبرگزاری های محلی جند سرباز آمریکا به بازار غذایی دریایی ووهان رفته اند و این ویروس را پخش کرده اند. اما هنوز هم به صورت یقین اعلام نکرده اند که این ویروس علتش خفاش، مورچه خوار یا همان جنگ بیولوژکی است.

ویروس کرونا, بیماری کرونا,کرونا ویروس,کویید 19,ویروس کویید 19,covid 19,cronavirous covid 19

علائم و پیشگیری از ویروس COVID-19

تقریبا همه ما می دانیم که علام اینویروس چیست؟ دلیلش هم شنیدن هر روز خبرهای متفاوت و درخواست های مکرر از سوی سازمان جهانی و مسئولان کشور می شنویم. همانطورکه می دانید از علائم شایع ویروس COVID-19 تب و سرفه است. به گفته پزشکان چینی در روزهای اول تب خفیف و سرفه های خشکی د ر بیمار مشاهده می شود در این زمان می توان با یک سری از کارها از جمله غرغره کردن آب و نمک و خوردن غذای گرم و آبکی اشاره کرد.

اگرچه به گفته پزشکان ایرانی این ویروس در بعضی افراد اصلا علائم بیمار را ندارد چه بسا اصلا نمی فهمد که بیمار است اما اگر همان فرد که ناقل است به فردی دیگری ویروس COVID-19 انتقال دهد معلوم نیست فرد دیگر در چه وضعیتی قرار بگیرد. نظر پزشکان این است که سیستم ایمنی با مقاومت بدن در مقابل این ویروس بسیار مهم است. بعد از چند روز اگر بیمار به حرف پزشکان گوش ندهد وارد مرحله بعد می شود که با تنگی نفس همراه خواهد بود.

به راحتی با رعایت نکات بهداشتی می توانیم از ابتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کنیم. سعی کنیم زود به زود دستانمان را بشوییم. در امکان عمومی که تجمع وجود دارد حاضر نشویم. خرید ها را هفته ای انجام دهیم. در اماکن عمومی که حاظر می شویم حتما ماسک جراحی و دستکش استفاده کنیم. ان شالله با امید خدا و تلاش پزشکان این ویروس را شکست خواهیم داد.

ویروس کرونا, بیماری کرونا,کرونا ویروس,کویید 19,ویروس کویید 19,covid 19,cronavirous covid 19

درمان و واکسن

به امروز هیچ واکسنی برای درمان و یا پیشگیری در مقابل این ویروس تولید نشده است. اگرچه چندین کشور پیشرفته جهان هم اکنون در حال پیدا کردن واکسن برای ویروس کویید 19 COVID-19 هستند. برای مقابله با این ویروس راه های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها ساخت واکسن آن است که دانشمندان امید دارند آن را پیدا کنند. یکی دیگر از این روش ها ساخت واکسنی از زیر واحد های خود ویروس است که باعث می شود خود ویروس واکنش نشان دهد و ضعیف شود.

ویروس کرونا, بیماری کرونا,کرونا ویروس,کویید 19,ویروس کویید 19,covid 19,cronavirous covid 19

چین چون کشور وابسته بر تب سنتی است ظاهرا توانسته با مصرف یک گیاه های دارویی کرونا را درمان کنند. مردم کشور ما نیز از روی تجربه چینی ها رو به خرید سیر و زنجبیل آوردند که باعث قیمت آنها به چند برابر برسد. البته این گیاهان سیستم امینی بدن را قوی می کنند و ربطی به درمان ویروس کرونا ندارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن