معرفی محصولمقاله

نصب کنترل سر فرمان – نصب کلید فرمان – نصب کنترل فرمان

Install Control Wheel

دلیل طراحی دکمه سر فرمان

با پیشرفت علم و تکنولوژی و ارائه محصولات صوتی و تصویری جدید شاهد تولید سیستم هایی هستیم که می تواند سطح ایمنی در خودرو را بالا ببرد. امروزه همه شرکت سانزنده خودرو از کنترل سرفرمان در سیستم صوتی و تصویری خودرو استقاده می کنند. دلیل طراحی چنین آپشنی بالا بردن ایمینی راننده و سرنشینان است. با نگاهی به طراحی داشبورد خودروها متوجه خواهیم شد مه قرار گیری دستگاه پخش متفاوت تر از قبل است.

طراحی خودروهای قدیمی به گونه ای است که اگر راننده بخواهد به دستگاه پخش دسترسی داشته باشد به دست گذاشتن روی دنده براحتی می تواند بر آن تسلط داشته باشد. اما طراحی داشبورد خودروهای امروزه اینطور نیست. به همین خاطر طراحان خودرو به این فکر افتادند با تغییر طراحی داخلی خودرو و خصوصا داشبورد بتوانند همه کنترل خودرو و لوازم جانبی آن را راحت در اختیار راننده قرار دهند.

طراحی و کاربرد کنترل سر فرمان

همانطور که گفته شد هدف از طراحی کنترل سر فرمان بالابردن ایمنی راننده و سرنشینان است. کنترل سرفرمان در اصل فقط برای کنترل دستگاه پخش نیست! البته این نسبت به آپشن های خودرو دارد که شرکت سازنده خودرو برای آن در نظر گرفته باشد. در برخی از خودروهای داخلی مثل پژو 206 اینترفیس تعبیه شده است. شاید اسم اینترفیس برایتان عجیب باشد اما فقط مدل طراحی و نصب آن با کنترل سر فرمان تفاوت دارد. اینترفیس در کنار دسته راهنما یا دسته کنترل شیشه پاکن تعبیه می شود که دسترسی خیلی راحتی دارد. در تصویر زیر اینترفیس پژو 260 را مشاهده می کنید.

دکمه سر فرمان
اینترفیس پژو 206

کنترل سر فرمان و نصب آن

همانطورکه گفتیم دکمه سرمان در دو مدل طراحی شده است.به صورت دسته ای و به صورت کلید رو فرمان. مدل های کلید روی فرمان بیشتر مورد استقبال رانندگان واقع شده است. به همین خاطر بیش از 95% شرکت های سازنده خودرو از این مدل استفاده می کنند.

دکمه سر فرمان
دکمه سر فرمان

برای نصب دکمه سرفرمان برای خودروهایی که نیاز به کن باس ندارن فقط نیاز به دو سیم دارید. بزودی طریقه نصب و فعال سازی کن باس را نیز قرار خواهیم داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن